Zpět

„PREZIDENT“

Je zřejmé, jakým způsobem se Miloš Zeman ubíral cestou na Hrad. Samozřejmě využil své známé, pana Šloufa, pana Čubu a jiné, neméně vlivné příznivce, kteří mu mohli cestu k prezidentskému postu „vydláždit“. Nehledě už na podvratnou, neseriózní kampaň, která jeho následující volbu předurčila.

Pan „prezident“ měl zřejmě čas, aby zlikvidoval své případně z minulosti kompromitující „materiály“ a tak teď s tak zvaně „čistým hledím“ může zasahovat do minulosti druhých, jež jsou mu nepohodlní.

Jeho zájmem bude nominovat vládu, která mu bude bez výhrad podléhat. To je snaha všech autokratů, ať se maskují čímkoliv. Současná Sociálně demokratická strana se proti tomu bude jistě bránit. V minulé prezidentské volbě podpořila nezávislého kandidáta Jana Švejnara a to jí současný „prezident“ nemůže zapomenout. Proto se pan Zeman bude snažit udržet Ing. Rusnoka coby svoji prodlouženou ruku v úřadě ministerského předsedy co nejdéle, aby po krachu jeho spřízněné strany SPOZ v parlamentních volbách vytvořil předpolí ke komunálním volbám v roce 2014, v nichž by zřejmě doufal pro spolustraníky v politický comeback.

Záleží na dohodách současné možné vládní koalice, jak se k prezidentským vrtochům postaví. Zatím se zdá, že největším problémem případné dohody bude progresivní daň, kterou sociální demokraté požadují. Hnutí ANO Andreje Babiše je proti, Bělobrádkova KDU zřejmě váhá, od jaké hladiny příjmů progres připustit.

Zde je namístě jít na věc „prostým selským rozumem“. Kdyby všechny vlády uplynulých dekád nebyly bílými koňmi všemožných spřízněných mafiánů, jejichž prostřednictvím tekly miliardy korun českých do nenávratna, vůbec by nebylo nutné uvažovat o jakékoliv „progresivní“ dani. Tuto „daň“ již veškeré naše „demokratické“ vlády svým spřežencům poskytly. Jestli tedy bude další česká vláda chtít být věrohodná, že to s nápravou pokřivenosti minulých let myslí vážně,

opustí nesmyslný a hloupý požadavek na progresivní daň, jež je už tak prostřednictvím zbytnělého DPH nadměrně vysoká a bude se snažit vymoct finanční prostředky na zlodějích, kteří demokratický stát po celou dobu jeho existence o tyto prostředky připravovali.

Jsem skeptický, že současný „hradní pán“, naneštěstí demokraticky zvolený, který byl v minulosti dlouhodobě ve vládním úřadě, by se snažil tuto zakonzervovanou situaci naší země vyřešit. Bude to bezpochyby na budoucí vládě. Ta ale bude muset před vrtošivým a megalomanským „prezidentem“ dát najevo jednoznačnou vůli s minulostí, na níž má současný nájemník zámku Lány velký podíl, skoncovat a naproti tomu prosazovat politiku, jež bude skutečně k prospěchu a prosperitě obyvatels