Zpět

Česká vláda řeší pandemii

Před očima veřejnosti probíhá naprostý zmatek. Podstatou sporu nebude zřejmě odborné medicinské řešení, ale politický souboj dvou kohoutů na jednom „smetišti“ o přízeň současného prezidenta České republiky Miloše Zemana.

Dvěma soupeřícími kohouty jsou ministerský předseda Andrej Babiš a ministr vnitra, pověřený řízením krizového štábu, Jan Hamáček. Pan Hamáček měl jet jako doprovod pana Zemana do komunistické Číny, již považuje současný prezident za svého spojence a pan Babiš potřebuje Zemanovu podporu k svému vládnutí vzhledem k osobním potížím ve střetu zájmů s Evropskou unií.

Mají to oba šéfové koaličních stran, které tvoří vládu s podporou komunistů a fašistů, složité. Především musejí vyhovět ekonomickým zájmům velkých obchodních společností, držících vládu „u krku“. Pochopitelně se „vykašlou“ na drobné podnikatele, z nich jim nic neplyne. Naopak, ti žehrají, že by stáli o euro jako obecné platidlo, protože by jim odpadly veškeré finanční převody, na nichž si stát přivydělává.

Vládní reprezentanti se přou o jednotlivá ustanovení a připomínají sbor amatérů, kteří si naprosto nevědí rady a mění svá rozhodnutí ze dne na den. Nepomůže jim v tom ani profesor–plukovník, původně epidemiolog nemocnice v Hradci Králové, Roman Prymula, jehož prohlášení vzbuzují dojem jednání naprostého neznalce problému, o kterém se jedná. Místo, aby tento fundovaný lékař přiznal, že o původu krize neví nic, papouškuje vládní usnesení, hlavně v notách Babišova firemního předsednictví. Tomu se pan Hamáček, chráněnec Miloše Zemana, podřizuje a asi doufá, že kapka přízně tohoto všeovládajícího postkomunistického guru v prezidentském postavení padne na něj. Naposled vytáhl kartu volebního lídra své strany – Michala Haška ! To asi je i pro skalní příznivce ČSSD silné sousto. Nechtějí si vnutit Hamáčkem tlačeného lháře a podvodníka, chráněnce pana Zemana, za volebního manažera. Hamáček zřejmě bojuje o vlastní budoucnost, zrovna tak, jako komunista Filip, jemuž pomalu zvoní v jeho partaji hrana.

Vláda se pokusila změnit kvalifikaci jí zprvu určeného stavu nouze na stav ochrany veřejného zdraví, čímž se snažila zbavit povinnosti všem postiženým nahrazovat celkové náhrady za omezení jejich profesních činností a zhoršení životních podmínek. Soudní rozhodnutí snahu vlády ošálit veřejnost v nouzi zvrátilo. Vláda reagovala tak, že lidé teď mají náhradou vyplňovat dotazníky s žádostmi o podporu. Kdo dotazník „zkazí“, má smůlu a o kompenzaci přijde.

V českých krajích začíná kvést řepka. Komu asi tyto širé lány, zaplavující českou krajinu, patří ? Samozřejmě poslednímu a zároveň prvnímu nabyvateli, právoplatnému beneficientovi svěřenských fondů, panu Andreju Babišovi. On chce řídit Českou republiku jako firmu a k tomu potřebuje jedno nařízení, jež rozhodne o osudu naší země. Vše, co by neobstálo v současné krizi a případné konkurenci, se znárodní a následně zprivatizuje pod společenství Agrofert, s ručením omezeným a majitelem neznámým.